Pár slov o nás

Na svete je jedna reč, ktorej všetci rozumejú. Je to jazyk nadšenia, vecí urobených s láskou a chuťou, túžbou dosiahnuť to, o čom snívame alebo čomu veríme… Paulo Coelho

Ak chcete emigrovať do inej krajiny, prvá vec, ktorú musíte urobiť, je naučiť sa jazyku tejto krajiny. Teoreticky každý chápe, že jazyk je potrebný na rýchlejšie nájdenie si zamestnania, na čo najrýchlejšie prispôsobenie sa novému miestu alebo na to, aby ste si mohli nájsť cestu do najbližšieho obchodu. Môžete skúsiť odmietnuť tieto tvrdenia a povedať, že v jazykovom prostredí sa všetko naučí rýchlejšie. Časť z toho je pravda, ale v praxi je to ťažšie. Vaše presťahovanie a prispôsobenie bude pohodlné iba za určitých podmienok.

Hlavnou podmienkou je výučba jazyka s rodenými hovorcami priamo v krajine cieľového jazyka. Vlastne toto musí byť úplné ponorenie! To sú cvičenia od 5 hodín denne, obrovské domáce úlohy a zoznámenie s krajinou v jej jazyku.

LOGOS centrum vzniklo na základe osobných skúseností a ťažkostí, s ktorým sa stretáva každý človek, ktorý sa rozhodol zmeniť svoj život. A vôbec nie je to podstatne či idete študovať, pracovať alebo podnikať.

My ponúkame Vám niekoľko možností, ako sa naučiť slovenský jazyk, individuálny prístup ku každému študentovi, zoznámenie so Slovenskom prostredníctvom vzdelávacích výletov a letného tábora a podpora počas adaptačného obdobia.